Виноград Ямполя

Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сорти фундука

Вегетативні відсадки фундука

Сорт

 1-но річні відсадки,

осінь 2018р

2-х річні дорощені відсадки

осінь 2018р

роздріб

опт,

від 100 шт.

роздріб опт
Долинський - - - -
Вебба цінний - - -  
Халлє - - -  
Сирена- -   -  
Каталонський -   -  
Косфорд - - -  
Ламберта червоний - -    
Трапезундський - - -  
Шедевр - - -  

 

Долинський

Сорт раннього строку дозрівання , в умовах Вінницької області дозріває на початку або в середині серпня. Кущі слаборослі, висотою до 3 м, розлогі,крона діаметром до 3,5 м. Горіхи середнього розміру, овальної форми, коричневого забарвлення з невеликим опушенням на кінчиках, зібрані в супліддя від 2 до 15 шт, обгортка в 2 рази довша за горіх. Маса 1,5-2 г. Ядро повністю заповнює горіхи, шкаралупа середньої товщини.  Кущі утворюють велику кількість порослі, тому данний сорт краще формувати в вигляді куща в 3-4 пагони. Утворює велику кількість чоловічих сережок, тому є гарним запилювачем для більшості сортів фундука, є частково самоплідним але врожайність збільшується за наявності інших сортів.  Морозостійкість висока як чоловічих сережок так і рослини в цілому.  

 

 

 

 

Шедевр

 

 

 

 

Сорт середньораннього строку дозрівання, в умовах лісостепу дозріває в кінці серпня. Кущі сильнорослі, висотою до 4-4,5 м, крона в діаметрі до 3,5-4 м. Порослеутворювальна здатність низька, тому сорт легко вирощувати в штамбовому формуванні. Не схильний до загущення крони. Горішки зібрані в супліддя по 2-5 шт, обгортка в 1,5-ра рази довша за горіх, маса 3-3,2 г, округлої форми. Після дозрівання горішки легко випадають з обгортки. Шкарлупа тонка, свтло-коричневого кольору.  Ядро майже повністю заповнює горішок, солодкуватого гарного смаку. Врожайність висока та стабільна, з дорослого куща до 8-10 кг. сухих горішків. Морозостійкість вище середньої. Зона районування лісостеп та степ України. Запилювачами є Долинський, Врожайний 80 та ін.

 

 

 

Каталонський

 

Сорт середнього строку дозрівання європейської селекції. Кущі середньорослі, схильні до загущення, розлогі. Горішки великі, округлі, масою 3,5-4 г., зібрані в супліддя по 3-5 шт.  Шкаралупа бронзового кольору, тонка, легко ламається. Вихід ядра 40-42 %. Через свою форму та розміри є придатним для переробки. Врожайність висока, користується популярністю в Польщі, в Україні в більшості молоді посадки де проходить випробування. Морозостійкість вивчається.
 

 

 

 

Облсуммі з Халлє (Галлє, Велетень з Галлє)

 

Сорт німецької селекції середньопізнього строку дозрівання. Кущі сильнорослі, висотою до 4,5-5 м, не схильні до загущення, легко піддаються штамбовому формуванню. Горіхи великі, конічні, масою 3,5-4 г., зібрані в супліддя по 3-6 шт. Шкаралупа міцна, світло бронзового кольору. Ядро велике, майже повністю заповнює горіх, гарного солодкуватого смаку. Морозостійкість вивчається. Запилювачем є сорт Косфорд. 

 

 

 

Трапезундський (Trapezundski )

 

Сорт середнього строку дозрівання (середина вересня). Сола росту кущів середня. Горішки зібрані в супліддя по 3-5 шт, великі, циліндричної форми, ядро майже повністю заповнює горіх. Шкаралупа тонка та ламка. Швидкоплідний, врожайність висока. Морозостійкість вивчається.

 

 

Сирена

 

Червонолистий сорт фундука раннього строку дозрівання  польської селекції. Сила росту кущів  середня. Після розпускання листя спочатку пурпурне, до середини літа поступово зеленіє. Горішки злегка овальні, з тонкою шкаралупою та смачним ядром. Сорт високоврожайний та швидкоплідний. Стійкість до хвороб та морозостійкість висока.

 

 

Ламберта червоний

Сорт фундука голландської селекції з червоним забарвленням листя. Сила росту кущів слабка. Горішки невеликі, масою до 2 гр., конічної форми, злегка видовжені. Шкаралупа тонка, ламка. Листя має яскраве пурпурове забарвлення навесні та восени, влітку забарвленими залишаються тільки кінчики. Врожайність сорту середня. Морозостійкість вивчається.

 

Косфорд

Середньоранній сорт фундука англійської селекції. Кущі сильнорослі з розлогою густою кроною. Горішки  великі, масою до 3.5 г., циліндричної форми. Ядро повністю заповнює шкаралупу, смачне. Сорт є частково самоплідним, при наявності в якості запилювача сорта Халлє врожайність збільшується. Морозостійкість середня.

 

 

Вебба цінний

Сорт фундука англійської селекції. Кущі сильнорослі, висотою до 4,5-5м. Горішки великі, продовгуваті, масою до 4 г. Шкаралупа бронзового кольору, середньої товщини. Ядро велике, смачне.  Морозостійкість вивчається.

 

 

 

 

 

 

Однорічні відсадки після відділення від маточника:

 

 

Дорощені відсадки фундука  (дворічні саджанці):